🔸تمدید مهلت برگزاری مجامع عمومی سالانه‌ی شرکت‌های سهامی عام، تمدید مهلت ارائه‌ی اظهارنامه‌های مالیاتی و مجموعه تسهیلاتی در خصوص امضای الکترونیکی در دستورکار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار گرفت.
🔸به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران به نقل از دکتر سعید جمشیدی فرد، رییس شورای‌عالی جامعه، به‌دنبال پی‌گیری‌ها و برگزاری جلسات مکرر با دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس‌جمهور، پیشنهادهای زیر در دستور جلسه‌ی ستاد ملی مقابله با کرونا قرار می‌گیرد.
👈الف) مهلت تعیین‌شده در قوانین و مقررات ناظر بر تشکیل مجمع عمومی شرکت‌های سهامی عام که تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ باید مجامع خود را برگزار نمایند به مدت دو ماه تمدید می‌شود.
👈ب) موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی‌های مالیاتی که مهلت انقضای آن از از ۱/۳/۱۳۹۹ لغایت ۳۱/۴/۱۳۹۹ به مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۹ تمدید و کلیه‌ی احکام قانونی مرتبط بر این تمدید مترتب می‌باشد.
👈ج) به‌منظور پیشگیری از تبادل اسناد کاغذی و مراجعات حضوری و بالارفتن احتمال شیوع بیماری کووید – ۱۹ در چارچوب قانون تجارت الکترونیک (به‌ویژه مواد ۷ و ۱۴) استفاده از امضای دیجیتال با رعایت ضوابط ماده (۱۰) قانون مزبور برای ایجاد و تأیید محتوای دیجیتال حاوی داده‌های مندرج در اسناد تجاری لازم‌الاجرا، پرداخت حق تمبر و احراز هویت اشخاص کفایت نموده و محتوای دیجیتال امضاشده از این طریق در حکم اصل اسناد کاغذی، سند پرداخت حق تمبر و احراز هویت حضوری در مبادلات تجاری و مالی است.⏺

مطالب مرتبط

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *