🔺مهرداد عباد عضو اتاق بازرگانی تهران: یکی از مسائلی که در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ به آن اشاره شده، ثابت ماندن میزان واردات مجاز واردکنندگان در سال آینده است. این در حالی است که در همین لایحه بر این موضوع تاکید شده که باید مالیات بخش خصوصی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

🔺با توجه به رکودی که در اقتصاد ایران به وجود آمده، این‌که توقع داشته باشیم شرکت‌های شناسنامه‌دار ناگهان ۲۰ درصد بیشتر تولید کنند تا توان پرداخت این مالیات را داشته باشند، از واقعیت به دور است؛ از این‌رو باید تلاش کرد سیاست‌های حمایتی به طوری اجرایی شود که لااقل این شرکت‌ها در فضای فعلی بتوانند به افزایش تولیداتشان فکر کنند.

🔺دولت باید کاهش درآمدهای خود و برنامه‌ریزی برای افزایش درآمدهای مالیاتی را از طریق مقابله با فراریان مالیاتی پیگیری کند. متاسفانه در حالی که دفاتر رسمی و شرکت‌های شناسنامه‌دار به طور کامل مالیات خود را پرداخت می‌کنند، بسیاری از مغازه‌داران و صنوف پردرآمد عملا مالیات خاصی نمی‌پردازند و همین مساله فشار اقتصادی را بالا می‌برد. برای جبران محدودیت‌های درآمدی، حرکت به سمت مقابله با این فراریان مالیاتی اهمیت فراوانی دارد.

مطالب مرتبط

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *