۱-آمر و حق العمل کار
اگر به موجب مبانی قانونی و استانداردی مبحث تعلق کالا به آمر ثابت شود در این صورت ارزش افزوده پرداختی متعلق به آمر خواهد بود.

۲- قراردادهای epc
در قراردادهای epc که وارادت تجهیزات توسط کارفرما صورت می گیرد ارزش افزوده پرداختی به شرط اثبات طبق مبانی اصولی و قانونی، متعلق به پیمانکار است و کارفرما تکلیفی به صدور صورتحساب ندارد.

۳-عدم ارسال فهرست معاملات و عدم تسلیم اظهارنامه و…مانعی برای عدم پذیرش اعتبار مالیاتی نمی باشد.

۴- انحلال
در شرکتهای در حال تصفیه، تا پایان ختم تصفیه مدیران تصفیه مکلف به رعایت مبانی قانونی می باشند.

۵-خسارت و جریمه از ارزش افزوده معاف است ولی دموراژ و بهره غیر بانکی مشمول است.

۶- استاندارد ۹
وقتی محاسبات درآمد طبق استاندارد ۹ بر مبنای درصد پیشرفت کار است آن بخش از صورت وضعیتی که قبلا ارزش افزوده آن مطالبه شده، جزو ماخذ محاسبه ارزش افزوده دوره بعدی نمی باشد.

۷- عدم ثبت نام، عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر، مردودی و غیر قابل رسیدگی بودن در مالیات عملکرد، دلیلی برای تشخیص علی الراسی ارزش افزوده و رد اعتبار مالیاتی نمی باشد.

۸-مشارکتهای خاص ثبت نشده (پذیرش اعتبار در دفتر هر یک از طرفین مشارکت با رعایت استانداردهای حسابداری و…مامورین مالیاتی مکلف به ارسال اطلاعات به ادارات طرفین مشارکت می باشند. سایر اعضا تکلیفی نسبت به صدور صورتحساب به نسبت سهم یاد شده ندارند.

۹-ارایه خدمات گارانتی در صورتی که ما به ازا دریافت نشود مشمول ارزش افزوده نمی باشد.

۱۰- شعب شرکتهای خارجی ثبت شده در ایران که به امر بازاریابی مشغولند از بابت دریافت وجوه از مرکز مشمول ارزش افزوده نمی باشند.

مطالب مرتبط

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *